середа, 20 січня 2021 р.

 Новий локдаун – нові випробування навіть для найміцнішої сім’ї. Трохи полегшити цей період допоможуть наступні кроки:

🧘 Розкажіть дитині, якої поведінки ви від неї очікуєте. Під час пояснень вживайте позитивні фрази: «Прибери, будь ласка, іграшки» замість «Що за безлад!».

🧘 Хваліть дитину, якщо вона добре поводиться. Ваші слова або дрібні подарунки засвідчать дитині, що її вчинок помітили та оцінили.

🧘 Не переходьте на крик. Так, іноді утриматися важко, але підвищений тон тільки додасть стресу. Намагайтеся спокійно донести свою позицію, звертайтеся до дитини на ім'я.

🧘 Підліткам особливо потрібен контакт з друзями, тому допоможіть їм залишатися на зв’язку. Заздалегідь обговоріть це питання і виберіть зручний час, який дитина буде витрачати на месенджери та соцмережі.

🧘 Будьте реалістами та не очікуйте, що дитина буде 24/7 поводитися як у рекламі зубної пасти. Проте попросити її не голосувати протягом важливої zoom

 


https://dytyna.blog/chotyry-perevirenyh-sposoby-ne-zryvatysya-na-ditej/ 

 Продовжуючи тему профорієнтації.


Відкривайте цей буклетик за посиланням і за допомогою QR кодів отримаєте потрібну інформацію. Щасти!    https://drive.google.com/file/d/0B5pxvFKHQLpbYlVTMU9kMWg3Ykw5cUdUSjJvVEtzLTFHUU5N/view

 


Сучасні інтернет технології в умовах карантину дають нам змогу продовжувати працювати і навчатися, але водночас і більше виснажують нас

До такої думки схиляються більшість фахівців. Після онлайн заходів працівники почуваються більш втомлені.
«Освіторія Медіа» повідомляє, що психологи  назвали це явище Zoom

понеділок, 18 січня 2021 р.

Як захистити дитину в Інтернеті?Сучасні діти ростуть в перенасиченому інформаційному середовищі, однак усі технологічні новинки схоплюють на ура. Віртуальний простір для них – це зовсім інший світ, і тільки дорослі – батьки чи учителі – можуть захистити дітей від небезпек у ньому. 

За інформацією Інституту соціології НАН України, понад 75% українських батьків не знають, які ресурси відвідують діти та як регулювати доступ до інтернет-контенту.

У статті зібрано кілька дієвих порад для батьків та учителів, які, у свою чергу, допоможуть дітям краще зорієнтуватися і зрозуміти, які ризики приховує Інтернет та як вберегтися від можливих загроз у всесвітній мережі.


https://pon.org.ua/novyny/6138-yak-zahistiti-ditinu-v-nternet.html 

вівторок, 12 січня 2021 р.

 http://profi.dcz.gov.ua/tests/

Тут тестування на платформі центру зайнятості, після реєстрації та проходження тестів, кожен учасник отримує розгорнуті інтерпретації в особистий кабінет

http://profi.dcz.gov.ua/tests/

Про труднощі самоізоляції або Як взяти паніку під контроль


Про труднощі самоізоляції.

ВІДМОВЛЯЮЧИСЬ ВІД КОМУНІКАЦІЙ, МИ ПІДДАЄМО ПСИХІКУ СЕРЙОЗНОМУ ВИПРОБУВАННЮ.


В умовах ізоляції є три головних проблеми:

понеділок, 11 січня 2021 р.

Вправа "Сонечко" для підняття самооцінки дитини

Діагностична і корекційна вправа, за допомогою якої ви зможете підвищити самооцінку вашій дитині.
Великий вплив на формування самооцінки дитини мають дорослі, висловлюючи різні оціночні судження, які можуть бути як позитивними: “Молодчина”, “Ти такий сміливий, сильний, розумний …”  так і негативними: “Ти такий неуважний, непосидючий…”
“Сонечко” допоможе виявити наскільки різні судження закріпилися в голові дитини.
Для вправи нам потрібні фломастери чиолівці, чистий аркуш. Попросіть, щоб дитина намалювала сонечко, як вона захоче, але обов’язково з промінчиками. Коли сонечко намальоване, запропонуйте дитині описати це сонечко, яке воно: гаряче, світле, веселе, жовте. А тоді хай дитина уявить, що сонечко — це вона, і в сонечка її ім’я. Запропонуйте дитині написати своє ім’я на сонечку, якщо вона не вміє писати — зробіть це самі.

Скажіть дитині:
– Ти описала, яке сонечко гарне: і веселе, і яскраве. Давай тепер будемо перераховувати твої хороші якості та писати їх на промінчиках. Яка ти?

Допоможіть дитині, “підказуйте” їй позитивні якості, дозвольте також їй пофантазувати, якщо якась якість придумана, або дуже рідко “використовується”, наприклад миття посуду чи прибирання іграшок, тут зараз не місце реплікам: “це буває дуже рідко”, “ти це робиш раз на рік” … Вправа виконується тільки з гарним настроєм.

Якщо дитина намалювала промінчиків надто мало — домалюйте. І обов’язково підпишіть кожен.

Комп’ютерна діагностика підтверджує, як на таких заняттях змінюється настрій дитини від похмурого до сонячного.


 
Таке сонечко ви можете намалювати й прикріпити на стіну, домальовувати та дописувати якості дитини, щоразу, коли вона заслуговує на схвалення. Промінчики може домальовувати й сама дитина. Дідусів і бабусь також можна залучити до цього.

Дуже важливий момент: ніколи не зачіпайте сонечко, коли ви сердитесь і сваритесь на дитину, в чому вона б не провинилась. Одна фраза: “Ти ж сонечко, і таке робиш…” може все зруйнувати й не буде ніякого ефекту від вправи. Звісно, що розумні покарання при цьому, батьки мають право застосовувати, але дитина — завжди ваше сонечко.


 
Запропонуйте дитині намалювати таке сонечко для когось іншого, для рідних наприклад: сестричці, братикові, татові, дідусю, бабусі. Для них це буде приємний сюрприз.

Висловлювати добрі слова нам також потрібно вчитися ще змалку. Хай ця вправа допоможе вам і вашій дитині.


неділя, 10 січня 2021 р.

 

Кібербулінг — цькування в режимі он-лайн

Поява Інтернету дозволила реалізуватися «віртуальному спілкуванню», яке стало для багатьох ресурсом й відкрило додаткові соціальні можливості.
Однак висока активність дітей в поєднанні з їх слабкою поінформованістю про небезпеки Інтернет-простору і способах їх уникнення або подолання, сприяє зростанню ризику потрапляння дітей в небезпечні ситуації.

Однією з яких може стати кібергбулінг.