Сучасні інтернет технології в умовах карантину дають нам змогу продовжувати працювати і навчатися, але водночас і більше виснажують нас.
До такої думки схиляються більшість фахівців. Після онлайн заходів працівники почуваються більш втомлені. «Освіторія Медіа» повідомляє, що психологи назвали це явище Zoom fatigue - Zoom-утома. Пов’язують це з такими факторами:
1. Zoom забирає невербальні сигнали. Ми обмежені у комунікації, бо не сприймаємо усі невербальні сигнали. А мозок працює значно інтенсивніше, щоб уловити і розшифрувати їх. Це заважає уважно слухати і глибше розуміти суть слів. Також є дисонанс «близько – далеко», і ми не можемо розслабитися.
2. Zoom-зустріч виставляє нас на сцену. Під час відеоконференції ви знаєте, що на вас постійно дивляться - ви на сцені, тож і відчуваєте тиск.
3. Zoom змушує дивитися на самого себе. Експерти вважають, що постійно мати в полі зору своє обличчя, рухи, чути свій голос - додаткові фактори стресу.
4. Zoom робить паузи між репліками незручними. Затримки між репліками у 1,2 секунди під час онлайн-розмови є додатковими навантаженнями.
5. Zoom - це завжди те саме місце. Ми залишаємося в одному місці, і це не дає нам відчуття зміни простору.
6. Якщо Zoom-сесії - обов’язок, та ще й щоденний - це може в певних випадках перетворюватися на тягар.
Дослідники радять як зменшити виснажливість відеоконференцій:
- Використовувати Zoom-заходи тоді, коли вони справді потрібні.
- Для розмови один на один телефон є кращою опцією.
- Вмикання камери під час відеоконференцій з колегами може бути обов’язковим лише на кілька хвилин на початку зустрічі, а надалі є опційним.
- Час від часу практикуйте старі методи – лист, повідомлення, допис.